Kroplówki, wlewy dożylne - Warszawa, Legionowo, Jabłonna, Łomianki, Marki, Ząbki - Usługi pielęgniarskie Warszawa *574-213-026* | Pielęgniarka Warszawa |Usługi pielęgniarskie w domu

Przejdź do treści

Menu główne:Kroplówki, wlewy dożylne - Warszawa, Legionowo, Jabłonna, Łomianki, Marki, Ząbki

Potrzebna pielęgniarka ? Wezwij nas! Pomożemy.
Zadzwoń 574-213-026 lub wyślij sms-a - oddzwonimy.

Kroplówki podajemy wyłącznie na zlecenie lekarza. 

Jednym ze standardowych zabiegów pielęgniarskich jest podłączenie pacjentowi kroplówki. Zabieg nie jest bolesny. Pacjent czuje jedynie delikatne ukłucie w chwili założenia wenflonu. Pielęgniarka dzięki swojemu doświadczeniu, również przy czynności zakładania do żyły wenflonu, postara się zminimalizować wszelki dyskomfort związany z podaniem leku drogą dożylną.


Rodzaj, objętość przetaczanych płynów i czas trwania wlewu muszą być zgodne ze zleceniem lekarskim. W ciągu doby można podać 2-2,5 l płynów lub więcej w zależności od stopnia odwodnienia organizmu.

Pielęgniarka wykona podanie kroplówki profesjonalnie zakladając wenflon, dobierze odpowiednią predkość i temperaturę podawanego płynu. Określi optymalną pozycję ułożenia pacjenta, będzie czuwać i monitorować stan pacjenta. Obecność pielęgniarki w domu podczas podawania kroplówki uspokaja pacjenta. Powoduje, że pacjent czuje się bezpiecznie, a to z kolei pozytywnie wpływa na komfort zabiegu.

Istotą kroplowych wlewów dożylnych potocznie zwanych ,,kroplówkami" jest dożylne podanie płynów i leków metodą kroplową.

Kroplówka to dożylny zabieg stosowany w przypadkach, gdy płyny lub rozcieńczone leki muszą być podane do żyły w sposób kalibrowany, powolny, przez wiele godzin lub dni.


Rodzaje wlewów dożylnych:
1. krótkotrwałe - czas trwania do 3 godzin
2. dugotrwałe - czas trwania ponad dobę
3. szybkie podanie (bolus)- w nagłych przypadkach podanie całej objętości w krótkim czasie

Szybkość wypływu płynu z pojemnika (ilość kropli na minutę) zależy od:
  • rodzaju płynu
  • rodzaju choroby
  • stopnia odwodnienia organizmu
  • wieku chorego (zbyt szybkie podawanie powoduje przeciążenie krążenia i wystąpienie obrzęku płuc)
  • zawartych w nim leków np. KCl przetaczamy bardzo powoli

tagi; kroplówka, podłączanie kroplówki,  nawodnienie pacjenta, infuzja,


 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego