Stawianie baniek bezogniowych - Warszawa, Legionowo, Jabłonna, Łomianki, Marki, Ząbki - Usługi pielęgniarskie Warszawa *574-213-026* | Pielęgniarka Warszawa |Usługi pielęgniarskie w domu

Usługi pielęgniarskie Warszawa

USŁUGI PIELĘGNIARSKIE

+48 574-213-026
WIZYTY DOMOWE
WARSZAWA I OKOLICZNE MIEJSCOWOŚCI
USŁUGI PIELĘGNIARSKIE
+48 574-213-026
WIZYTY DOMOWE
WARSZAWA I OKOLICE

USŁUGI PIELĘGNIARSKIE TEL.:+48 574-213-026

USŁUGI PIELĘGNIARSKIE TEL.:+48 574-213-026
USŁUGI PIELĘGNIARSKIE
Tel.: +48 574-213-026
Przejdź do treści

Stawianie baniek bezogniowych - Warszawa, Legionowo, Jabłonna, Łomianki, Marki, Ząbki

A może bańki ?
Stawianie baniek bezogniowych
Nie  zawsze najlepszym lekarstwem na chorobę są antybiotyki, zastrzyki czy  inne leki produkowane przez przemysł farmaceutyczny. Dlatego też w  swojej ofercie usług mamy również stawianie baniek jako alternatywę dla  klasycznego leczenia. Sposób znany i stosowany od wielu lat w Polsce i  na świecie.

Potrzebna pielęgniarka ? Wezwij nas! Pomożemy.
Zadzwoń 574-213-026 lub wyślij sms-a - oddzwonimy.

Zasada działania
W społeczeństwie  funkcjonuje przekonanie, że jeśli stosować bańki to tylko ogniowe.  Opinię taką wydają Ci, którzy nie znają zasady działania baniek.  My  preferujemy i polecamy bańki próżniowe, ponieważ zasada działania jest  taka sama jak baniek ogniowych lecz elminujemy możliwość poparzenia  pacjenta.

Lecznicze  działanie baniek powstaje podczas wynaczynienia krwi w miejscach  zassania skóry, krew ta traktowana jest jak ciało obce, a organizm  mobilizuje  wszystkie siły do walki z nim. Często kuracja bańkami  przynosi lepsze efekty niż leczenie antybiotykami.

Różnica jest tylko taka, że w bańkach próżniowych ,,efekt zasysania zostaję osiągniety po przez wyssanie powietrza z bańki za pomocą specjalnej pompki. Natomiast bańki  ogniowe efekt ssania uzyskują wykorzystując zjawisko, że gorące  powietrze stygnąc we wnętrzu bańki, zmniejsza swoją objętość, jednocześnie wytwarzając podciśnienie."

Wskazania:

Stawianie  baniek stosuje się głównie przy różnego rodzaju zaziębieniach,  nieżytach dróg oddechowych, a nawet przy zapaleniu płuc i nerwobólach. Znane jest również relaksacyjne zastosowanie baniek do masażu.

Uwagi:
Zabieg może  wykonać każdy kto zaznajomi sie z zasadami stawiania baniek. Jednak ze  względu, iż zabieg nie jest obojętny dla zdrowia, kurację bańkami lepiej  powierzyć przeszkolonej pielęgniarce. Potrafi ona ocenić z jaką siłą  należy wyssać powietrze z bańki oraz gdzie na ciele można bańki  postawić.

Po kuracji koniecznie należy  przez 2 dni pozostać w domu. Jeśli ten wymóg nie może zostać spełniony  prosimy o rezygnację z kuracji, ponieważ skutek może być odwrotny do  zamierzonego.

Wróć do spisu treści