Stawianie baniek bezogniowych - Warszawa, Legionowo, Jabłonna, Łomianki, Marki, Ząbki - Usługi pielęgniarskie Warszawa *574-213-026* | Pielęgniarka Warszawa |Usługi pielęgniarskie w domu

Przejdź do treści

Menu główne:


A może bańki ?

Stawianie baniek bezogniowych
Nie zawsze najlepszym lekarstwem na chorobę są antybiotyki, zastrzyki czy inne leki produkowane przez przemysł farmaceutyczny. Dlatego też w swojej ofercie usług mamy również stawianie baniek jako alternatywę dla klasycznego leczenia. Sposób znany i stosowany od wielu lat w Polsce i na świecie.

Potrzebna pielęgniarka ? Wezwij nas! Pomożemy.
Zadzwoń 574-213-026 lub wyślij sms-a - oddzwonimy.

Zasada działania
W społeczeństwie funkcjonuje przekonanie, że jeśli stosować bańki to tylko ogniowe. Opinię taką wydają Ci, którzy nie znają zasady działania baniek.  My preferujemy i polecamy bańki próżniowe, ponieważ zasada działania jest taka sama jak baniek ogniowych lecz elminujemy możliwość poparzenia pacjenta.

Lecznicze działanie baniek powstaje podczas wynaczynienia krwi w miejscach zassania skóry, krew ta traktowana jest jak ciało obce, a organizm mobilizuje  wszystkie siły do walki z nim. Często kuracja bańkami przynosi lepsze efekty niż leczenie antybiotykami.

Różnica jest tylko taka, że w bańkach próżniowych ,,efekt zasysania zostaję osiągniety po przez wyssanie powietrza z bańki za pomocą specjalnej pompki. Natomiast bańki ogniowe efekt ssania uzyskują wykorzystując zjawisko, że gorące powietrze stygnąc we wnętrzu bańki, zmniejsza swoją objętość, jednocześnie wytwarzając podciśnienie."

Wskazania:

Stawianie baniek stosuje się głównie przy różnego rodzaju zaziębieniach, nieżytach dróg oddechowych, a nawet przy zapaleniu płuc i nerwobólach. Znane jest również relaksacyjne zastosowanie baniek do masażu.

Uwagi:
Zabieg może wykonać każdy kto zaznajomi sie z zasadami stawiania baniek. Jednak ze względu, iż zabieg nie jest obojętny dla zdrowia, kurację bańkami lepiej powierzyć przeszkolonej pielęgniarce. Potrafi ona ocenić z jaką siłą należy wyssać powietrze z bańki oraz gdzie na ciele można bańki postawić.

Po kuracji koniecznie należy przez 2 dni pozostać w domu. Jeśli ten wymóg nie może zostać spełniony prosimy o rezygnację z kuracji, ponieważ skutek może być odwrotny do zamierzonego.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego